Vypukne „plnoletý“ festival

FESTIVAL DIVADEL MORAVY A SLEZSKA, jehož organizátorem je Těšínské divadlo v Českém Těšíně, má 18 let! V termínu 5. 11. – 10. 11. 2018 budou v Těšínském divadle účinkovat divadla činoherní i loutková, k vidění budou divadla polská, česká a slovenská. A chybět nebude ani hudba!

Cílem festivalu je nabídnout těšínskému obecenstvu to nejlepší a nejzajímavější z repertoáru sousedních divadel. A podstatné je, že festivalový program je vybírán tak, aby zaujal nejen dospělé, ale i dětské obecenstvo. I v letošním roce se na festivalu představí loutkáři s představením pro mladé publikum – bude to těšínská „Bajka“ a její hra „O zbojníku Ondrášovi“, režie Tomáš Kočko. Divadlo loutek Ostrava přiveze inscenaci „Stříhali dohola Josefa Kainara”, režie Václav Klemens.
Dospělí diváci by si neměli nechat ujít představení „Chacharije“ Komorní scény Aréna z Ostravy. (Toto divadlo obdrželo na loňském festivalu ocenění Grand Prix.) Režisérem inscenace je těšínskému obecenstvu dobře známý Janusz Klimsza. Podobně jako v loni i v roce letošním zavítá do Těšínského divadla Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego z Płocka. Po skvělém loňském „Zkrocení zlé ženy“ (představení si odvezlo festivalové ocenění) se tentokrát plocká scéna představí s hrou „Myši Natálie Mooshabrové“ v režii Marka Mokrowieckého. Ze slovenského Zvolenu přijede Divadlo J. G. Tajovského s muzikálem „Balada pro banditu“, režie Petr Palik. A nebude chybět ani pravidelný festivalový host - Komorní divadlo Martin, které tentokrát odehraje „Višňový sad“ A. P. Čechova v režii Romana Poláka. 
Česká scéna zahraje v rámci festivalu muzikál „Kubo“. 
Na 18. festivalovém ročníku nechybí ani koncertní nabídka. 7. 11. se od 19, 00 hod. bude v Těšínském divadle konat koncert Lucie Bergerové a jejich hostů. Na programu jsou filmové a muzikálové hity v podání výše zmíněných umělců. Kompletní program letošního festivalu najdete na internetové stránce Těšínského divadla: http://www.tdivadlo.cz/festival-dms a zde si takém můžete rezervovat vstupenky.
31 / 10 / 2018
Małgorzata Bryl-Sikorska

Czytaj też:

Komentáře: