Česká scéna uvedla zábavnou frašku

Ray Cooney a jeho hra „Mayday“ je světově proslulou, ba doslova kultovní komedií, a tak se není co divit, že i ona zavítala na prkna Těšínského divadla v Českém Těšíně. Režisér Karol Suszka tuto inscenaci nastudoval na Polské i České scéně. Zde byla premiéra 8. září. Představení „ 1 + 1 = 3“ (tento titul si v českém překladu vybrali realizátoři na České scéně) nabízí řadu příležitostí k upřímnému smíchu v čase ponurých podzimních večerů.

John Brown (Ondřej Frydrych) je taxikář v Londýně a vede dvojí život. Ve dvou různých částech města má dvě manželky (Petra Sklářová a Martina Pawerová), které o sobě navzájem nevědí. Taxikář vede vcelku idylický život ve dvou bytech, se dvěma různými ženami po svém boku. Ale jen do chvíle, kdy se stane nečekané neštěstí a celý Johnův svět se lavinovou rychlostí sype jako domeček z karet. Což přináší Johnovi a jeho příteli (David Depta) řadu neočekávaných a zaskakujících situací. S každou další scénou nabírají události na stále větším a větším tempu a navíc se do všeho nečekaně vkládají policisté (Tomasz Władysław Przybyła a Zdeněk Hrabal) a nic netušící soused, homosexuál (Tomáš Hába). Vše míří do překvapivého finále, v němž se hlavní hrdina ke všemu přizná…ale výsledek je zcela jiný, než předpokládal. 
"1+1=3" na České scéně Těšínského divadla.
„1+1=3” to je fraška, u které si diváci užijí smíchu „k popukání“. Režisér Karol Suszka se postaral o potřebnou dynamiku a herce směřoval k tomu, aby stvořili postavy, které v sobě nesou humornou nadsázku, místy až bláznovství. Připomeňme například akrobatické popisky Petry Sklářové, v roli jedné z taxikářových manželek, jejichž výsledkem je tzv. „bílá horečka“, kterou způsobují manželovy zvyky. Představiteli hlavního hrdiny Ondřeji Frydrychovi náleží bravo! A v duetu s Davidem Deptou se jim podařilo sehrát několik tak směšných scén, že obecenstvo smíchy pláče a odměňuje herce bouřlivým potleskem. Za povšimnutí stojí také dvě skvělé komediální role policistů v podání Tomaše Władysława Przybyły a Zdeňka Hrabala. Jejich neznalost intrik hlavního hrdiny a omyly s tímto spojené rozvířily v obecenstvu dobrou náladu.
Režisér Karol Suszka se postaral o potřebnou dynamiku a herce směřoval k tomu, aby stvořili postavy, které v sobě nesou humornou nadsázku, místy až bláznovství.
Scénografem „1+1 =3” je Oleksandr Owerczuk, který s režisérem inscenace často spolupracuje (připomeňme na České scéně „Morálku paní Dulské“). Výtvarné řešení stojí na konvenčním, ale zároveň zajímavém řešení. V centrální části jeviště se nachází přední část taxíku hlavního hrdiny, po stranách jsou ony zmiňované inkriminované byty, které přinášejí hlavnímu hrdinovi tolik problémů. Nepřehlédnutelné jsou i kostýmy, rovněž z Owerczukovy dílny.
Představení „1+1=3” na České scéně to je nabídka na humor, který třeba pomůže odreagovat se po pracovním dni. Lehké, dokonale zahrané představení, dobrá zábava zaručena! 
"1+1=3", Ray Cooney, režie: Karol Suszka, premiéra: 8. září 2018, Česká scéna Těšínského divadla.
22 / 10 / 2018
Małgorzata Bryl-Sikorska
Sprawdź w dziale "Z afisza", kiedy będzie grane to przedstawienie.

Czytaj też:

Komentáře: