O blogu 

Těšínské divadlo v Českém Těšíně je doslova „úkazem“ na české a polské divadelní mapě, ba co víc, dokonce je fenoménem na celosvětové divadelní mapě. Pod jednou střechou zde totiž pracují tři profesionální divadelní soubory různých národů: Česká scéna, Polská scéna a Loutkové divadlo Bajka hrající pro nejmladší diváky jedno představení vždy v polské i české jazykové mutaci.
Česká scéna – založena v roce 1945
Polská scéna – založena v roce 1951
Loutkové divadlo Bajka – založeno v roce 1948, od roku 2008 je součástí Těšínského divadla.
Blog “Divadlo, to jsme my“: aktuálně informuje o divadelním životě, přináší recenze všech premiér, klade důraz nejen na popularizaci divadla, ale i na jeho vzdělávací funkci, představuje archivní materiály a postřehy z divadelního zákulisí. V neposlední řadě dává slovo divadelním umělcům, tvůrcům, pracovníkům a spolupracovníkům, kteří se podílejí na rozvoji tohoto divadla.
Těšínské divadlo v Českém Těšíně to jsou především lidé, skvělí lidé, oddaní umělci a věrní diváci. Blog „Divadlo, to jsme my“ odkazuje svým názvem k pospolitosti objevující se ve 21. století. Blog jako moderní forma komunikace, jejímž cílem je vypovědět o fenoménu nad řekou Olší, o fenoménu nazvaném Těšínské divadlo v Českém Těšíně.

O autorce blogu:

Małgorzata Bryl-Sikorska – absolventka Slezské univerzity v Katovicích, obor Kulturologie, specializace divadlo. Divadelní kritik, autorka četných publikací a statí věnujících se divadlu. Publikovala např. na stránkách „Dziennika Teatralnego”, „Didaskaliów”, „Performera” nebo divadelního čtvrtletníku „nietak!t”. V současnosti novinářka „Glosu“, psala také pro informační portál gazetacodzienna.pl. Po obou stranách řeky Olše se aktivně zapojuje do práce v místních samosprávách a v Regionálním sdružení Těšínského Slezska. 

Fanpage


Pro média


V případě zájmu využijte informace uvedené na stránkách našeho blogu. Při citaci - ať už celého textu nebo jeho části - prosíme o uvedení zdroje. Dotazy rádi zodpovíme, zasílejte je na adresu: [email protected]

Kontakt


Těšínské divadlo

Ostravská 67 737

35 Český Těšín

[email protected]

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej
 
16 / 03 / 2017
Małgorzata Bryl-Sikorska

Czytaj też:

Komentáře: