V hlavní roli bude tentokrát sbor

23. listopadu bude v Těšínském divadle premiérově uvedena Smetanova opera „Prodaná nevěsta“, libreto Karel Sabina. Režie se ujal ředitel Těšínského divadla Petr Kracik, který spolupracuje s početným souborem. Na jevišti se totiž objeví nejen herci Těšínského divadla: České scény a Loutkové scény Bajka, ale také sbor a orchestr.  

Operu „Prodaná nevěsta“ režírujete poprvé, nebo jste ji již v průběhu své umělecké práce nastudoval?

Číst dále
07/08/2017 | rozmowy

Brzechwa, akademie a umělá inteligence

5. října uvádí Polská scéna Těšínského divadla svou první letošní premiéru. Tentokrát to bude klasika pro děti a mládež - „Akademie pana Kaňky“ z pera Jana Brzechwy. Režie se ujala Katarzyna Deszcz, kterou obecenstvo doposud znalo především jako režisérku inscenací pro dospělé. 

Připravujete inscenaci pro děti nebo pro dospělé? 

Číst dále
07/08/2017 | rozmowy

Jsme připraveni zaujmout různé věkové kategorie

Na umělecký soubor Loutkové scény „Bajka“ Těšínského divadla čeká pracovně náročná a zároveň velmi zajímavá sezona. Umělecký šéf Jakub Tomoszek prozrazuje, že „Bajka“ připravuje pět premiér, a to jak pro dospělé diváky, tak pro děti. 

Loutková scéna „Bajka“ připravuje víc premiér než v minulých sezonách, to je jedna z novinek a tou další je, že inscenace budou určeny různým věkovým kategoriím. Prosím, představte nám letošní repertoár „Bajky“. 

Číst dále
07/08/2017 | rozmowy

Říkejme si jen hezké věci

V sobotu 7. září uvede Česká scéna premiéru hry Pam Valentine „Láska mezi nebem a zemí“ v režii Jiřího Seydlera, který říká: nezáleží nám jen na tom, abychom diváka rozesmáli, tato hra má v sobě i hlubší poselství – snažme se být dobrými lidmi a ostatním říkejme jen hezké věci. 

Věříte na duchy? 

Číst dále
07/08/2017 | rozmowy

Tentokrát si děti doslova sáhnou na jeviště

13. září se bude na Loutkové scéně „Bajka“ konat první premiéra letošní sezony. Soubor „Bajky“ si připravil pro nejmenší děti inscenaci „Kvak a Žbluňk“ (polská jazyková verze se bude hrát od října), o které vypráví režisérka Simona Křístková. 

Říkám správně, že toto není vaše první inscenace na Loutkové scéně „Bajka“.

Číst dále
07/08/2017 | rozmowy

Zhodnocení umělecké sezony 2018 /2019 (subjektivní)

Již třetí sezonu vidím a později hodnotím všechny premiéry Těšínského divadla. Za uměleckou sezonu je to patnáct představení, která odehrají tři divadelní soubory působící pod jednou střechou jednoho divadla v Českém Těšíně: Polská scéna, Česká scéna a Loutkové divadlo „Bajka“. Je před námi okurková sezona, a tak se jako obvykle pokusím o malé subjektivní zhodnocení letošní sezony.

Nejlepší herečka

Číst dále
07/08/2017 | opinie
zobrazit další články